Medycyna estetyczna cieszy się niesłabnącą popularnością. Coraz więcej Polaków uczęszcza na różnego rodzaju zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej. Oferta takich gabinetów jest bardzo szeroka – od usuwania niedoskonałości, poprzez zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, kończąc na wyszczuplaniu i modelowaniu sylwetki.

Jakie zabiegi wyszczuplające są najbardziej popularne w gabinetach medycyny estetycznej?

Redukcja tkanki tłuszczowej to jeden z najczęstszych zabiegów, jakie wykonywane są w specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej. Nadmiar masy ciała powoduje u ludzi dyskomfort i zmniejsza poczucie pewności siebie. Aby temu zaradzić, można wykonać odpowiedni zabieg, który pomoże zmniejszyć tkankę tłuszczową i tym samym zwiększy zadowolenie z własnego ciała. Najczęstsze zabiegi, które wykonywane są w takim celu to:

 • odsysanie tłuszczu – czyli liposukcja,
 • mezoterapia igłowa,
 • modelowanie sylwetki za pomocą ultradźwięków i fal radiowych,
 • rozbijanie komórek tłuszczowych.

Wybierając się na zabieg wyszczuplający, należy przede wszystkim upewnić się u lekarza, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu. Dzięki temu można zyskać pewność tego, że zabieg będzie bezpieczny i nie wpłynie negatywnie na organizm.

Jakie części ciała najczęściej poddawane są zabiegom wyszczuplającym?

W gabinetach medycyny estetycznej najczęściej można spotkać pacjentów, którzy przychodzą z problemami związanymi z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Najczęściej nadmiar ten występuje:

 • w okolicy podbródka,
 • w postaci tak zwanej „oponki” na brzuchu,
 • na karku,
 • w części kolanowej,
 • w okolicy pach,
 • w okolicach ud,
 • na twarzy.

Do każdej części ciała, ustalany jest indywidualny zabieg. W celu ustalenia takiego zabiegu należy udać się do odpowiedniego lekarza w gabinecie medycyny estetycznej, który przeprowadzi specjalistyczny wywiad lekarski. Potem pozostaje już tylko umówić się na konkretny termin i wykonać zabieg. Należy pamiętać o tym, że czasem potrzeba kilka sesji, aby dały widoczne rezultaty.

Na czym polega wyszczuplanie ciała w gabinecie medycyny estetycznej?

Zazwyczaj zabiegi wyszczuplające w gabinetach medycyny estetycznej opierają się na wstrzykiwaniu odpowiednio dobranych preparatów do organizmu pacjenta. Dobierają je lekarze specjaliści na podstawie rodzaju wykonywanego zabiegu i cech indywidualnych każdego człowieka. Efekty zabiegu wyszczuplającego zależą od ilości sesji, specyfiki problemu oraz stosowania się do zaleceń lekarza.

Należy pamiętać o tym, że zabiegi wyszczuplające nie wystarczą do tego, aby zachować pożądaną sylwetkę. Do tego trzeba dołączyć zdrową dietę i aktywność fizyczną. Bardzo ważne jest również stosowanie się do zaleceń lekarzy. Przed każdym zabiegiem należy udać się do specjalisty, aby dowiedzieć się, czy nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *