Proraso to włoska marka, która od ponad 90 lat produkuje kosmetyki do golenia. Firma słynie z wysokiej jakości produktów, które są oparte na naturalnych składnikach, takich jak ekstrakty z ziół i olejki. Linia produktów Proraso zawiera wszystko, czego potrzebujesz do perfekcyjnego golenia – od pianek do golenia, kremów, balsamów po aftershave. Produkty te zapewniają gładkie i komfortowe golenie, a także pomagają w pielęgnacji skóry twarzy po goleniu. Marka Proraso jest szczególnie znana za swoje klasyczne, męskie zapachy, takie jak eukaliptus i mentol. Te zapachy są charakterystyczne dla produktów Proraso i stanowią jeden z elementów rozpoznawalności marki. Proraso jest uwielbiany przez mężczyzn na całym świecie za swoje skuteczność i naturalne składniki, co czyni je idealnym wyborem dla tych, którzy szukają wysokiej jakości kosmetyków do golenia. To właśnie w rodzinnej firmie Proraso, założonej w 1948 r. przez swojego ojca Ludovico, Pietro Martelli jako pierwszy opracował recepturę kultowego dziś kremu przed goleniem. Ten skuteczny i nowoczesny produkt najpierw zdobył uznanie wśród barberów, by szybko zyskać popularność szerszej klienteli.
Na przestrzeni lat w laboratoriach Proraso powstało wiele ponadczasowych klasyków – produktów, które z jednej strony odpowiadają na współczesne potrzeby, z drugiej zaś wyznaczają przyszłe trendy w postaci kompletnych rozwiązań opartych na specjalistycznych produktach, profesjonalnych usługach, zaawansowanych recepturach i naturalnych składnikach.
Choć dzisiaj firmą zarządza już czwarte pokolenie, to jej misja i filozofia pozostaje bez zmian: tworzyć wyjątkowe produkty do golenia oraz pielęgnacji brody i wąsów. Proraso to ikona włoskiego stylu, która nieprzerwanie od siedemdziesięciu lat aktywnie kształtuje trendy i zwyczaje w dziedzinie profesjonalnej pielęgnacji zarostu.

Legendarny produkt Proraso nr 1: krem przed goleniem

To pierwszy krok przed rytuałem golenia. Receptura i technologia produkcji tego kultowego produktu pozostaje bez zmian od ponad 70 lat. Krem przed goleniem ma za zadanie zmiękczyć zarost, nawilżyć i zapewnić nieskazitelny efekt golenia. Skoncentrowana formuła wzbogacona składnikami pochodzenia naturalnego jest odżywcza i gęsta, a zarazem nietłusta.
Jak go stosować? To proste! Na zwilżoną twarz nakładamy krem i wmasowujemy w skórę kolistymi ruchami. Nie spłukujemy. Następnie zaczynamy golenie tak jak zwykle, nakładając mydło lub piankę.

Legendarny produkt nr 2: mydło do golenia w tyglu

Mistrz precyzji! Wyjątkowo delikatna, a zarazem gęsta, kremowa konsystencja umożliwia dokładne golenie, jednocześnie chroniąc skórę przed podrażnieniami, nawilżając ją i pozostawiając miękką w dotyku. Mydło wytwarzane jest w małych partiach, w procesie zmydlania na gorąco. Następnie po przelaniu do stalowych pojemników trafia na 10-15 dni do klimatyzowanego pomieszczenia. W tym czasie zachodzi stopniowy i kontrolowany proces
„dojrzewania” mydła, który trwa aż do uzyskania właściwej wilgotności, konsystencji i zapachu. Reakcja zmydlania kończy się w momencie przekształcenia składników wyjściowych, czyli olejów, kwasów tłuszczowych i zasad w szlachetne mydło niezawierające śladów substancji żrących, idealne do pielęgnacji skóry i zarostu. Ten wyjątkowy, powolny proces sprawia, że mydło ułatwia płynne przesuwanie się ostrza po skórze, skuteczniej chroniąc ją przed podrażnieniami.
W jaki sposób stosujemy ten produkt? Najpierw zwilżamy pędzel do golenia. Okrężnymi ruchami rozrabiamy mydło aż do uzyskania miękkiej, gęstej piany. Nanosimy pianę na zarost i przystępujemy do golenia. Uwaga! Po użyciu koniecznie zamykamy opakowanie, żeby zapobiec wysuszeniu produktu (choć mydło zachowa swoje właściwości nawet w przypadku wysuszenia).

RYTUAŁ GOLENIA Z MARKĄ PRORASO
Rozpocznij przygotowania z kremem przed goleniem Proraso.
Wyjątkowy i niepowtarzalny krem przed goleniem odpowiednio przygotowuje skórę, zmiękcza zarost i poprawia skuteczność kosmetyków do golenia. Golenie staje się niezwykle komfortowe i nie powoduje podrażnień.
ETAP 2: Golenie
Po przygotowaniu skóry możesz przystąpić do rytuału golenia sięgając po wybrane produkty Proraso: mydło do golenia w tubce, mydło do golenia w tyglu lub piankę do golenia.
Kremowe mydła i pianki do golenia Proraso o bogatym składzie i delikatnej, lecz gęstej konsystencji sprawiają, że ostrza gładko suną po skórze.
ETAP 3: Ochrona
Odpowiednia ochrona na koniec golenia z użyciem balsamu po goleniu lub wody po goleniu Proraso.
Ostatni element rytuału golenia: wody i balsamy po goleniu Proraso łączą skuteczną pielęgnację skóry i czystą przyjemność.
Marka Proraso wyróżnia cztery linie produktów do golenia o określonych właściwościach:
Odświeżenie, Skóra wrażliwa, Twardy zarost i Ochrona.

EFEKT ORZEŹWIENIA – LINIA ZIELONA
Pierwsza linia produktów Proraso i ponadczasowy klasyk. Unowocześnione receptury bazują na składnikach najwyższej jakości. Kosmetyki o orzeźwiającej i energetyzującej nucie zapachowej nadają się do wszystkich typów skóry i każdego rodzaju zarostu. Kluczowymi składnikami są mentol i olejek eukaliptusowy. To one zapewniają działanie tonizujące i nadają przyjemny efekt orzeźwienia.
W skład linii orzeźwiającej wchodzą:
Krem przed goleniem
poj.100/15ml
cena: 38 pln

UKOJENIE SKÓRY WRAŻLIWEJ – LINIA BIAŁA
Dzięki zawartości wyciągów z owsa i zielonej herbaty kosmetyki mają za zadanie ukoić i przywrócić równowagę nawet najbardziej wrażliwej skórze. Kosmetyki chronią skórę, niwelują zaczerwienienia i podrażnienia.
W gamie białej dostępne są: krem przed goleniem, mydło do golenia w tubce, pianka do golenia oraz balsam po goleniu (nie zawiera alkoholu).
Krem przed goleniem
poj. 100ml; cena: 38 pln
Mydło do golenia w tubie Pianka do golenia
poj. 150ml; cena: 25pln poj. 300/50 ml
cena: 19,9pln/13pln
Balsam po goleniu (nie zawiera alkoholu)
poj. 100ml; cena: 35pln

DLA TWARDEGO ZAROSTU – LINIA CZERWONA
Kluczowymi składnikami w tej gamie są: olejek z drzewa sandałowego i masło shea, dzięki którym kosmetyki skutecznie odżywią skórę i zmiękczą nawet najtwardszy i najgęstszy zarost.
W tej linii dostępne są:
Krem przed goleniem, mydło do golenia w tubce, mydło do golenia w tyglu, pianka, balsam i woda po goleniu.
Krem przed goleniem
poj. 100ml; cena: 38pln
Mydło do golenia w tubie Pianka do golenia Mydło do golenia w tyglu
poj. 150ml; cena: 25pln poj. 300/50 ml poj. 150ml; cena: 22pln
cena: 28pln
Balsam po goleniu Woda po goleniu
poj. 100ml; cena:49pln poj. 100ml; cena:49pln

OCHRONA – LINIA NIEBIESKA
Produkty o działaniu ochronnym i nawilżającym przeznaczone dla tych, którym zależy na starannym i dokładnym goleniu. Kosmetyki wzbogacone zostały o wyciągi z aloesu i witaminę E.
W skład linii ochronnej wchodzą:
krem przed goleniem, mydło do golenia w tubce, pianka do golenia, balsam po goleniu (bez alkoholu)
Krem przed goleniem
poj. 100ml; cena:38pln
Mydło do golenia w tubie Pianka do golenia
poj. 150ml; cena: 25pln poj. 300/50 ml
cena: 28pln
Balsam po goleniu
poj. 100ml; cena:49pln
Produkty Proraso dostępne są w perfumeriach Douglas

 

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *