Cyberbezpieczeństwo platform sklepowych jest tematem tabu i stanowi podstawowy element dla gwarancji bezpieczeństwa użytkowników online robiących zakupy przez internet. Ponieważ sklepy internetowe przechowują duże ilości danych osobowych klientów i informacje o płatnościach, są pod szczególną obserwacją organów europejskich. Brak odpowiednich środków ochrony może prowadzić do naruszenia prywatności klientów, utraty danych i utraty zaufania, co może negatywnie wpłynąć na biznes.

Redefinicja bezpieczeństwa w Internecie

Audyt i testy penetracyjne środowisk e-commerce i modułów zaangażowanych w sprzedaż pozwoliły wyeliminować najsłabsze punkty wielu sklepów internetowych. Regularne audyty bezpieczeństwa i testy penetracyjne mogą pomóc zidentyfikować słabe punkty w systemie i podjąć działania naprawcze zanim będzie za późno. Bywały przypadki, w których wykryto naruszenia prywatności podczas audytu SEO sklepu internetowego. Okazywało się, że od kilku miesięcy wypływają informacje zakupowe wszystkich klientów i indeksują się w wyszukiwarce Google. Posiadanie niezbędnych informacji na temat stanu serwisu online gwarantuje podjęcie niezbędnych środków i zapobieganie naruszeniom na szeroką skalę. Dowiedz się więcej na: https://tpay.com/blog/elementy-cyberbezpiecznstwa-w-ehandlu

Struktura kodu celem ataków

Bezpieczeństwo kodu strony internetowej jest atakowane najczęściej, a standard bezpieczeństwa potrafi zmieniać się z miesiąca na miesiąc. Dług technologiczny jaki tworzą sobie firmy nie dbając o aktualizację technologii może być przyczyną poważnych naruszeń w przyszłości. Jak się okazuje, wcale nie tak odległej przyszłości. Coraz częściej słyszy się, jak wypływają na jaw informacje, które mogły zostać zabezpieczony wyłącznie regularnym aktualizowaniem środowiska HTML. Wszystkie dane, które są wprowadzane na stronie przez użytkowników (np. formularze kontaktowe, komentarze, dane logowania), powinny być dokładnie zwalidowane, aby uniknąć ataków typu SQL Injection, Cross-Site Scripting (XSS). Co 5 strona posiada niezabezpieczone elementy kodu JavaScript, a wyciągnięcie newralgicznych informacji nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku.

Implementacja to nie wszystko

Bezpieczeństwo kodu strony internetowej to proces ciągłego utrzymywania standardu w wielu różnych sferach. Istnieją różne standardy cyberbezpieczeństwa opracowane i ustanowione w celu zapewnienia wytycznych oraz ram do ochrony systemów IT i danych przed zagrożeniami cybernetycznymi. Te standardy pomagają firmom zapewnić poziom cyberbezpieczeństwa. Polecamy zaznajomić się z terminami:

– NIST Cybersecurity Framework

– ISO 27001

– PCI DSS

– CSA STAR

– HIPAA

– CMMC

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *