Jesteś wykonawcą, instalatorem, inspektorem nadzoru lub po prostu masz problem z wyciekiem? Szukasz profesjonalnej firmy zajmującej się wykrywaniem i lokalizacją wycieków w instalacjach grzewczych i sanitarnych? Sprawdź, w jakich miejscach najczęściej występują awarie. Dowiedz się więcej o rodzajach ich wykrywania i przebiegu procesu diagnostycznego.

Gdzie najczęściej występują wycieki wody?

Najbardziej narażonymi na wycieki miejscami są bez wątpienia wszelkie instalacje kanalizacyjne, wodne i grzewcze. Szczególnie elementy łączące zawory lub pompy z resztą instalacji. Bardzo często przyczyną awarii są także uszkodzenia wszelkiego rodzaju kolanek, przedłużek lub muf. Intensywnie użytkowane sieci kanalizacyjne i wodociągowe są także bardzo narażone.

Proces diagnostyczny awarii można przeprowadzić bez problemu w firmach, domach, zakładach przemysłowych oraz wszędzie tam, gdzie mamy bezpośredni dostęp. Wyciek wody może wystąpić również w garażach, tarasach, piwnicach oraz na dachach. W dużych zakładach przemysłowych lub biurowcach bardzo często dochodzi do wycieków z instalacji przeciwpożarowych.

Jak przebiega lokalizacja wycieków wody?

Wykrywanie wycieków jest wciąż dużym wyzwaniem nawet dla specjalistycznej firmy. Instalacje są najczęściej wkute w ścianę lub obudowane, co znacznie utrudnia dostęp do ich odcinków z ewentualnymi wyciekami. Istnieją jednak odpowiednie metody ich wykrywania, które pozwalają na lokalizację nawet najmniejszych szczelin. Dzięki szybkiej diagnozie możliwie jest również skuteczne usunięcie przyczyny awarii.

Oferta firmy zajmującej się wyciekami daje 100-procentową gwarancję ich wykrycia. Niezależnie od miejsca awarii znajdującego się w ścianach, podłogach lub na gruncie, zespół specjalistów pracuje do skutku. Dotyczy to także instalacji znajdującej się pod budynkiem, placem lub parkingiem.

Sposoby wykrywania nieszczelności instalacji i wycieków wody

Niezwykle skutecznym urządzeniem, które z powodzeniem wykrywa podziemną infrastrukturę, jest georadar. Umożliwia on mapowanie sieci kanalizacyjnych i wodociągowych oraz struktur ścian lub posadzek. Specjalistyczna firma używa najczęściej system Hilti PS 1000, Radiodecetion oraz Leica.

W pierwszej kolejności jednak firma proponuje najczęściej bezinwazyjne wykrywanie wycieków, które nie ingeruje w konstrukcję budynku czy elementy wyposażenia mieszkania, lokalu lub całego domu. Nowoczesnymi i bardzo dokładnymi metodami są:

-badanie kamerą termowizyjną,

-badanie ultradźwiękami,

-metoda akustyczna-geofon,

-metoda akustyczna z loggerami,

-próba szczelności instalacji,

-gaz znacznikowy,

-barwniki,

-kamery inspekcyjne.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *