Bezwykopowa regeneracja rur jest nowoczesną metodą naprawę uszkodzeń rur w kanalizacji. W tym wypadku punktowa metoda polega na wstawieniu w uszkodzonym miejscu specjalnej wkładki naprawczej. Jest ona wykonana z włókna szklanego, przy czym mata nasączona zostaje żywicą. Pamiętajmy o tym, że ten sposób jest polecany głównie w przypadku punktowych, pojedynczych uszkodzeń rurociągu. Jakie zalety ma bezwykopowa regeneracja kanalizacji? Co warto wiedzieć?

Zalety bezwykopowej regeneracji rur

Jeśli chcemy skorzystać z takich usług, warto poznać wszystkie zalety bezwykopowej regeneracji rur. Okazuje się, że dzięki temu nie trzeba robić żadnych wykopów, co jest czasochłonne i energochłonne. Można liczyć na krótki czas prowadzenia prac i niższe koszty w porównaniu do metod tradycyjnych. Prace w tej sytuacji są prowadzone przez specjalistów, którzy wykorzystują istniejące studnie rewizyjne. Można je wykonać na działających odcinkach kanalizacji, bez ryzyko wstrzymywania pracy danego zakładu. Nie bez znaczenia jest dopuszczenie do stosowania w budownictwie, zgodnie z przepisami. Metoda jest akceptowanym sposobem naprawy rurociągów, którą uznają miejskie przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne w naszym kraju.

Nowoczesne rozwiązania

Warto wiedzieć, że po naprawie rurociąg jest całkowicie uszczelniony. Niezawodna bezwykopowa regeneracja rur może nawet zwiększyć wytrzymałość pierwotnej rury. Warstwa naprawcza odznacza się wysoką odpornością mechaniczną oraz chemiczną. Problemy z kanalizacją dotyczą często wystających korzeni, które usuwane są za pomocą robota frezującego. Po usunięciu miejsce zostaje zabezpieczone wkładem naprawczym, tak aby nie było możliwości ponownego wrastania korzeni. Pamiętajmy o tym, że specjaliści do wykonywania napraw stosują specjalne maty z włókna szklanego. Proces naprawy bazuje na wprasowaniu w miejscu uszkodzeniu maty, która nasączona jest żywicą. Jest ona wprowadzana dokładnie w miejscu uszkodzenia, za pomocą specjalnego urządzenia.

Jak widać, bezwykopowa regeneracja rur daje wiele korzyści. Nic więc dziwnego, że jest wykorzystywana w wielu awariach kanalizacji. Jeśli dojdzie do usterki, powinniśmy jak najszybciej wdrożyć działania naprawcze. Samemu niewiele zdziałamy, dlatego postawmy na pomoc renomowanej firmy. Profesjonaliści doskonale znają się na swojej pracy i wiedzą, jak przeprowadzić bezwykopowe naprawy kanalizacji. Cały proces jest dokładnie omawiany, a następnie wykonywany starannie, sprawnie i dokładnie przez doświadczonych specjalistów.

 

 

 

 

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *